Βαθμολογία Play off: “Κλώτσησε” ακόμα μία ευκαιρία ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα του στο ΟΑΚΑ και τελικά ισοφαρίστηκε. Στο αθηναϊκό ντέρμπι απέναντι στην ΑΕΚ, οι πράσινοι προηγήθηκαν με 0-1 με το γκολ του Ιωαννίδη και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Λιβάι Γκαρσία.

Έτσι ο Παναθηναϊκός έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει τον ΠΑΟΚ στην βαθμολογία. Ο “δικέφαλος του βορρά” επικράτησε με 0-1 στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης απέναντι στον Άρη στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, με το γκολ του Σβάμπ. Στο άλλο ματς των play offs ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 με το γκολ του Σωκράτη Παπασταθόπουλου, τον Αστέρα Τρίπολης.