Βαριά ήττα για την Aλ Φατέχ των Δώνη και Βέλεθ (vids)

Μία πολύ βαριά εντός έδρας ήττα, γνώρισε η Αλ Φατέχ των πρώην “πράσινων” Φραν Βέλεθ και Γιώργου Δώνη, καθώς η ομάδα από τη Σαουδική Αραβία δέχθηκε πέντε τέρματα στην αναμέτρηση με την Αλ Ιτιχάντ (τελικό σκορ 5-1).

Με αυτό τον τρόπο παρέμεινε στους 32 βαθμούς και την έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του εγχώριου πρωταθλήματος (μετά από 21 αγώνες). Στον αντίποδα η πρωτοπόρος Αλ Ιτιχάντ έφτασε τους 50.

Ο Ισπανός κεντρικός αμυντικός βρέθηκε στη βασική ενδεκάδα της ομάδας του, με τον 53χρονο τεχνικό να τον αντικαθιστά στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.