Το «τριφύλλι» ψηλά σε άντρες και παιδιά

Σπουδαία ήταν για ακόμα μια φορά η συγκομιδή του Παναθηναϊκού σε πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου που έγινε σαν σήμερα το 1967 καθώς οι «πράσινοι» κατάφεραν να πάρουν το πρωτάθλημα στη πολλαπλή βαθμολογία σε Άντρες και Παίδες.

Διαβάστε αναλυτικά το δελτίο Τύπου του Ερασιτέχνη:

Οι αθλητές με το «τριφύλλι» στο στήθος κατάφεραν τελικά να είναι οι μεγάλοι νικητές στη πολλαπλή βαθμολογία με 462 βαθμούς , έναντι 346 του Ολυμπιακού και 234 του Πανελλήνιου.

Οι «λεβέντες με καρδιά» που έτρεξαν στα 10.000 μέτρα ήταν οι Βούρος, Μπεθάνης, Παπακωνσταντίνου και Δότσης, οι οποίοι είχαν εξαιρετικά πλασαρίσματα. Επιπλέον το «τριφύλλι» …άνθισε και στη κατηγορία των Παίδων όπου τα πράσινα … φυντανάκια κατέκτησαν τη πρωτιά στη πολλαπλή βαθμολογία συγκεντρώνοντας 1308 βαθμούς.