To τραγικό λάθος του Ράντου έδωσε τη νίκη στη Φιορεντίνα (vids)

Παρά το γεγονός πως η αναμέτρηση της Φιορεντίνα με την Κρεμονέζε για την πρώτη αγωνιστική της Serie A, έδειχνε να οδεύει ολοταχώς προς την ισοπαλία, ένα τραγικό λάθος του Ρουμάνου τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Ιονούτ Ράντου, στάθηκε ικανό να δώσει τη νίκη στους “βιόλα” με 3-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μποαναβεντούρα στο 16′,  ωστόσο οι φιλοξενούμενοι απάντησαν τρία λεπτά αργότερα με τον Οκερέκε. Ο Γιόβιτς έδωσε εν νέου το προβάδισμα στην ομάδα του στο 34′, με τον Μπουοανίτο να φέρνει εκ νέου το ματς στα ίσια στο 68. Εν τέλη οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη, χάρη στο τραγικό λάθος του 25χρονου γκολκίπερ στις καθυστερήσεις.