To σερί του Ολυμπιακού που εκμηδένισε τις ελπίδες του Παναθηναϊκού για νίκη (vid)

Σε αντίθεση με το πρώτο παιχνίδι των τελικών της Basket League, o Παναθηναϊκός ξεκίνησε καλά το σημερινό ματς με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 35-32 επτά λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, χάρη σε τρίποντο του Τζέρεμι Έβανς.

Παρόλα αυτά όπως συνέβη και στις προηγούμενες αναμετρήσεις, έτσι και σήμερα οι “ερυθρόλευκοι” έτρεξαν ένα απίστευτο σερί, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη. Στο σημερινό ματς αυτό έφτασε μέχρι το 23-3, με τους γηπεδούχους να μετατρέπουν το 32-35 σε 55-38, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Το τελευταίο καλάθι του πρώτου μέρους ήρθε διά χειρός Ιωάννη Παπαπέτρου, με το “τριφύλλι” να μειώνει στους 15, κάτι που ωστόσο δεν βοήθησε τους “πράσινους” να αποφύγουν μία ακόμη ήττα.