Το πάλεψε και πήρε σετ η Τέρπου

Ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα U21 η αθλήτρια πινγκ πονγκ του Παναθηναϊκού Ελισάβετ Τέρπου.

Με ήττα άρχισε τους αγώνες της στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Under 21 η Ελισάβετ Τέρπου. Στην πρεμιέρα του 8ου γκρουπ του απλού έκανε την προσπάθειά της απέναντι στην Τσέχα Λίντα Ζαντέροβα, πήρε το 1ο σετ, αλλά στο τέλος κάμφθηκε με 4-1 σετ (11-8, 6-11, 9-11, 7-11, 6-11).Στο άλλο ματς της 1ης αγωνιστικής η Ρίκε Σκέιτετ από τη Νορβηγία νίκησε με 4-2 σετ την επικεφαλής του γκρουπ Ράκελ Μάρτινς από την Πορτογαλία (4-11, 11-8, 9-11, 11-9, 11-6, 11-4).

Τον δεύτερο αγώνα της η Τέρπου τον δίνει στις 15:00 Ελλάδας απέναντι στη Μάρτινς.