Το καλύτερο πρώτο ημίχρονο της σεζόν για το Τριφύλλι

Το καλύτερο φετινό πρώτου του ημίχρονο έκανε ο Παναθηναϊκός, με τους Πράσινους να πηγαίνουν για πρώτη φορά στη σεζόν στα αποδυτήρια με διαφορά δύο τερμάτων, έχοντας ολοκληρώσει κατά το ήμισυ την υπόθεση “τρίποντο”.

Το γκολ του Φεντερίκο Μακέντα και το αυτογκόλ του Γιώργου Λιάβα έφεραν το Τριφύλλι στο 2-0, με τον Παναθηναϊκό να πετυχαίνει για δεύτερη φορά δύο γκολ σε ένα ημίχρονο, όμως για πρώτη πριν πάει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Δύο τέρματα είχαν σκοράρει οι Πράσινοι και στο ματς της 5ης αγωνιστικής της Super League με τον ΟΦΗ στην Κρήτη, όταν ο Παναθηναϊκός χάρη στα τέρματα των Καρλίτος και Μακέντα γλίτωσε την ήττα στο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης”.