Τίτλος No 1592 και πάλι από τη σκοποβολή

Μία ακόμα μεγάλη επιτυχία το τμήμα σκοποβολής του Παναθηναϊκού. Τα “πράσινα πιστόλια” κατέκτησαν το πανελλήνιο πρωτάθλημα στο αεροβόλο πιστόλι εφήβων, προσθέτοντας έτσι τον 1592ο τίτλο στο σύλλογο.

Αναλυτικά το δελτίο Τύπου του Ερασιτέχνη

Συνεχίστηκαν οι επιτυχίες για το τμήμα σκοποβολής του Παναθηναϊκού και το απόγευμα καθώς κατέκτησε το πανελλήνιο πρωτάθλημα στο αεροβόλο πιστόλι εφήβων.

Στο συγκεκριμένο αγώνισμα η τριάδα Κανιούρης Νικόλαος-Σαλταγιάννης Αρης-Παναγιωτίδης Δημήτρης κατέλαβαν την Πρώτη Θέση στην Ομαδική Κατάταξη, με αθροιστική επίδοση 1.637/1.800!

Οι τρεις τριφυλλοφόροι Σκοπευτές πέρασαν στον Τελικό του Αγωνίσματος, όπου και καταταχθηκαν στις θέσεις 3-5-8, με τον Κανιουρη να κατακτά το Χάλκινο Μετάλλιο!

Αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν μια σημαδιακή μέρα για το τμήμα σκοποβολής του Παναθηναϊκού Α.Ο., διότι μετά από δεκαετίες, συμμετείχαν στο αγώνισμα του πρηνηδόν εφήβων 2 αθλητές στους Πανελλήνιους αγώνες