Home Tags Posts tagged with "Πρόγραμμα"
Tag:

Πρόγραμμα

Το «Πράσινο» πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου

 

Ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος συνεχίζει τις «μάχες» σε πολλά αθλήματα σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες και αυτό το Σαββατοκύριακο 13-14 Νοεμβρίου.

Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένεται η αγωνιστική δραστηριότητα του Σαββατοκύριακου και τα βλέμματα είναι στραμένα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα καταδύσεων που γίνεται στο ΟΑΚΑ καθώς και στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων-Παμπαίδων πυγμαχίας. Σε διεθνές επίπεδο ξεχωρίζουν οι αγώνες κολύμβησης της Ντουντουνάκη στο Αϊντχόφεν ενώ στα ομαδικά αθλήματα ξεχωρίζει ο εκτός έδρας αγώνας του γυναικείου βόλεϊ με τις Αμαζόνες.

Επιπλέον ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει ο αγώνας πόλο με τη Βουλιαγμένη αλλά και ο εκτός έδρας αγώνας του γυναικείου ποδοσφαιρικού τμήματος με τα Μελίσσια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο 13 Νοεμβρίου

10:00 και 17:00 ΟΑΚΑ. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα καταδύσεων (ΚΟΕ TV)

10:00 κλ. Αγίας Βαρβάρας, Πανελλήνιο πρωτάθλημα πυγμαχίας Παίδων-Παμπαίδων με τη συμμετοχή δύο αθλητών του ΠΑΟ

10:00 Αϊντχόφεν. International Swimming League με τη συμμετοχή της κολυμβήτριας του ΠΑΟ, Άννας Ντουντουνάκη

16:00 Γουδή, Παναθηναϊκός-ΝΟ Βουλιαγμένης, 6η αγωνιστική πόλο

17:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Αμύντας, Παιδικό Γ ΕΣΚΣΑ (γεν. 2007-07)

20:00 «Στ.Καλαϊτζής» Volley League Γυναικών: ΑΟΝ Αμαζόνες – Παναθηναϊκός ΑΟ, 8η αγωνιστική (livestreaming Αμαζόνες)

20:30 κλ. Ηλιούπολης Γ΄, Δράση Άθλος-Παναθηναϊκός Παμπαίδες Β΄ ΕΣΚΑ

21:00 Βούλα, Θέτις-Παναθηναϊκός, Κορίτσια Κ18 (3) ΕΣΠΑΑΑ

21:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΕΚ, Κορίτσια Κ18 ΕΣΠΑΑΑ

Κυριακή 14 Νοεμβρίου

09:00 Μαραθώνας, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου δρόμου

10:00 Αϊντχόφεν. International Swimming League με τη συμμετοχή της κολυμβήτριας του ΠΑΟ, Άννας Ντουντουνάκη

10:30 ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών-Παναθηναϊκός, Αγόρια Κ18 ΕΣΠΑΑΑ

14:15 Νέο Κλ. Άγιου Δημητρίου, Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Παναθηναϊκός, Παγκορασίδες τουρνουά «Φωτεινάκης» μπάσκετ

14:30 Κολλέγιο Ντέρη, Κολλέγιο Ντέρη-Παναθηναϊκός, τουρνουά Μίνι αγοριών, 4η αγωνιστική μπάσκετ

15:00 Γήπεδο Μυρακτής Νέοι Βύρωνος-Παναθηναϊκός, Κορίτσια Κ20 ΕΣΠΑΑΑΑ

18:00 ΑΟ Μελισσίων-Παναθηναϊκός, 3η αγωνιστική ποδόσφαιρο γυναικών, 2η αγωνιστική Γ΄ Εθνική

19:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Φοίβος Μελισσίων, Αγόρια Κ21 ΕΣΠΑΑΑΑ

21:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Νέοι Βύρωνος, Κορίτσια Κ18 Εκτός συναγωνισμού 2 ΕΣΠΑΑΑ

0 FacebookTwitterLinkedinWhatsappEmail
Παναθηναϊκός: Τα σημαντικότερα ραντεβού της εβδομάδας

 

Ο «παλμός» ενόψει των αγωνιστικών υποχρεώσεων της εβδομάδας που διανύουμε σε… όλα τα τμήματα για τον Παναθηναϊκό.

ΚΑΕ και Ερασιτέχνης ρίχνονται στη μάχη και το trifilara.gr σας βάζει στο κλίμα με αγώνες και αθλητικά γεγονότα που θα παρακολουθήσετε και θα ενημερωθείτε σχετικά μέσω της ιστοσελίδας. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα:

Euroleague

9η αγωνιστική Παναθηναϊκός – Ούνιξ Καζάν, Πέμπτη (11/11, 21 : 00)

Basket League

7η αγωνιστική: Παναθηναϊκός- ΑΕΚ, 13 /11, 20:00

Βόλεϊ Ανδρών

Παναθηναϊκός – Ο.Φ.Η, 12/ 11 15:45, League Cup, Κλειστό Αγίου Θωμά

Βόλεϊ Γυναικών

7η αγωνιστική: Άρης – Παναθηναϊκός, 10 /11 18:00

8η αγωνιστική ΑΟΝΝΕ Αμαζόνες – Παναθηναϊκός, 13/11 19:30, Γήπεδο Πανεριθραϊκού

Super League 2

2η αγωνιστική, Νότιος όμιλος: Παναθηναϊκός Β – ΑΕΚ Β, 13 /11, Λεωφόρος

Ποδόσφαιρο Σάλας

Ερμής Ζωγράφου – Παναθηναϊκός, 7η αγωνιστική 13 /11 21:30, Κλειστό Γήπεδο Ιλισίων «Αντώνης Φώτσης»

Ακαδημίες: Κ19: Παναθηναϊκός – ΟΦΗ 13/11 12:30

Κ17: Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 14/11 14:30

Κ15: Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 13/10 17:00

Πόλο Ανδρών:

6η αγωνιστική: Σάββατο 13 /11 Παναθηναϊκός – Βουλιαγμένη 16:00

0 FacebookTwitterLinkedinWhatsappEmail
Super League K19: Ανακοίνωσε το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής (pics)

 

Τον ΠΑΟΚ θα υποδεχτεί ο Παναθηναϊκός το πρωί του Σαββάτου στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League Κ19. 

Η διοργανώτρια αρχή ανακοίνωσε το πρόγραμμα της ερχόμενης αγωνιστικής στα τμήματα υποδομής. Ο Παναθηναϊκός καλείται να φέρει εις πέρας μία εξαιρετικά δύσκολη αποστολή, αφού αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ το Σάββατο 6 Νοεμβρίου στις 12:00, τον οποίο και πρέπει να κερδίσει για να τον ξεπεράσει στη βαθμολογία της Super League K19.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα και τη βαθμολογία:

0 FacebookTwitterLinkedinWhatsappEmail
Στις 15 ή 16 Ιανουαρίου το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο

 

Η Superleague έκανε γνωστό το καλεντάρι του πρωταθλήματος για την σεζόν 2021-2022, με το ντέρμπι του δεύτερου γύρου ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο, να ορίζεται στις 15 ή 16 Ιανουαρίου, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής.

Δείτε το αναλυτικά ΕΔΩ:

 

 

0 FacebookTwitterLinkedinWhatsappEmail
Στις 3 Οκτωβρίου το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη (pic)

 

Γνωστές έγιναν οι μέρες και οι ώρες των αγώνων της Superleague από την δεύτερη ως την πέμπτη αγωνιστική, όπου δεσπόζει το ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη.

Συγκεκριμένα το εκτός παιχνίδι της δεύτερης αγωνιστικής με τους Ηπειρώτες θα διεξαχθεί το Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου στις 20:30 και εκείνο με τον Άρη στο “Κλεάνθης Βικελίδης, τρεις μέρες αργότερα την ίδια ώρα.

Στη συνέχεια οι “πράσινοι” θα υποδεχθούν τον Βόλο στη Λεωφόρο, την Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου στις 16:00 και τέλος το “αιώνιο” ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής στο Καραϊσκάκη,  θα λάβει χώρα την Κυριακή 3 Οκτωβρίου στις 20:30.

Δείτε το εδώ αναλυτικά:

1 FacebookTwitterLinkedinWhatsappEmail
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (23/8)

 

Η αναμέτρηση της εθνικής γυναικών στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του βόλεϊ ξεχωρίζει στο πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων της Δευτέρας 23/8.

Aναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων:

17.30 ΕΡΤ3
Ελλάδα – Τσεχία Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Γυναικών Βόλεϊ

18:00 COSMOTE SPORT 7 HD
Κρίλια – Σότσι Ρωσικό Πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 3 HD
Κάλιαρι – Σπέτσια Serie A Ποδόσφαιρο

21:00 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP 250 2021 Winston-Salem Open Τένις

21:00 Novasports 1HD
Χετάφε – Σεβίλλη La Liga Ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 3 HD
Σαμπντόρια – Μίλαν Serie A Ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD
Γουέστ Χαμ – Λέστερ Πρέμιερ Λιγκ Ποδόσφαιρο

23:00 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP 250 2021 Winston-Salem Τένις

23:00 Novasports 2HD
Λεγανές – Μπούργος Β’ Ισπανίας Ποδόσφαιρο

23:00 Novasports Prime
Οσασούνα – Θέλτα La Liga Ποδόσφαιρο

23:15 COSMOTE SPORT 8 HD
Μποαβίστα – Σάντα Κλάρα Liga Portugal Ποδόσφαιρο

0 FacebookTwitterLinkedinWhatsappEmail