Home Tags Posts tagged with "Ελληνικές συμμετοχές"
Tag:

Ελληνικές συμμετοχές

Το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών της Τρίτης στο Τόκιο

 

Στη “μάχη” ρίχνονται και οι υπόλοιποι Έλληνες αθλητές την Τρίτη (3/8), με την παρουσία του Εμαννουήλ Καραλή στον τελικό του άλματος επί κοντώ να ξεχωρίζει.

Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών (3/8)

ΣΤΙΒΟΣ

  • 3:00 – τριπλούν ανδρών (δεύτερο προκριματικό γκρουπ) – Δημήτρης Τσιάμης
  • 4:00 – 400 μέτρα γυναικών (τέταρτη προκριματική σειρά) – Ειρήνη Βασιλείου
  • 13:20 – άλμα επί κοντώ ανδρών (τελικός) – Εμμανουήλ Καραλής
  • 13:42 – 110 μέτρα με εμπόδια ανδρών (πέμπτη προκριματική σειρά) – Κώστας Δουβαλίδης

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

  • 6:05 – 470 γυναικών – Αιμιλία Τσουλφά/Αριάδνη Σπανάκη (ιστιοδρομίες 9, 10)
  • 6:15 – 470 ανδρών – Παύλος Καγιαλής/Παναγιώτης Μάντης (ιστιοδρομίες 9, 10)

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

  • 13:30 – τεχνικό πρόγραμμα ντουέτου (προκριματικός) – Ευαγγελία Πλατανιώτη/Εβελίνα Παπάζογλου

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ

ΕΡΤ 1

03:00-05:00 ΒΟΛΕΪ Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

05:00-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)

07:00-10:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

10:00-12:00 ΣΤΙΒΟΣ 5Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ε)

12:00-13:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

13:00-13:30 ΠΥΓΜΑΧΙΑ 63-69κ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

13:30-15:00 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ζ)

15:00-16:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

16:00-17:00 (Ε)

17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

18:00-19:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

21:00-22:00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΕΡΤ 2

03:00-06:35 ΣΤΙΒΟΣ 5Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

06:35-07:45 ΠΥΓΜΑΧΙΑ 57-60κ. (Γ) ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ 54-57κ. (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

07:45-08:30 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

08:30-09:00 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ FINN (Ζ) ΤΕΛ. ΙΣΤ. ΜΙΤΑΚΗΣ

09:00-10:30 ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 3Μ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

10:30-11:00 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

11:00-13:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΤΕΛΙΚΑ ΟΡΓΑΝΩΝ (Ζ)

Δίζυγο, Δοκός, Μονόζυγο

13:00-16:00 ΣΤΙΒΟΣ 5Η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)

16:00-17:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

ΕΡΤ 3

03:00-04:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

04:00-06:00 ΜΠΑΣΚΕΤ Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

06:00-07:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ B’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (E)

07:00-07:40 ΒΟΛΕΪ Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

συνέχεια στο ERT Sports

07:40-09:40 ΜΠΑΣΚΕΤ Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

09:40-10:30 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ) Ε: 09:30

10:30-11:20 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)

11:20-13:20 ΜΠΑΣΚΕΤ Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

13:20-13:50 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

13:50-15:00 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

15:00-17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS

04:00-04:50 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

07:00-09:00 ΒΟΛΕΪ Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

11:00-13:00 ΒΟΛΕΪ Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

13:50-15:30 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 109κ. Α (Ζ)

15:30-17:00 ΒΟΛΕΪ Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ) έναρξη 15:00

ΕΡΤ SPORTS 2

11:00-13:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

14:00-16:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

0 FacebookTwitterLinkedinWhatsappEmail
Οι ελληνικές συμμετοχές του Σαββάτου (31/7) στην 9η ημέρα των Αγώνων

 

Γεμάτη ελληνικές συμμετοχές θα είναι και η 9η μέρα των Ολυμπιακών Αγώνων στο Τόκιο, με συνολικά 7 αθλητές να λαμβάνουν μέρος στα αγωνίσματά τους και την Εθνική ομάδα πόλο να κοντράρεται με την Νότιο Αφρική, έχοντας ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση για τους “8”.

Αναλυτικά:

ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΤΗΣ 9ης ΗΜΕΡΑΣ

ΣΤΙΒΟΣ

Olympic Stadium

-Δισκοβολία γυναικών: Προκριματικός γύρος (03:30): Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου

-Άλμα επί κοντώ ανδρών: Προκριματικός γύρος (03:40): Εμμανουήλ Καραλής (Α΄ γκρουπ), Κώστας Φιλιππίδης (Β΄ γκρουπ)

-100μ. με εμπόδια γυναικών: Προκριματικός γύρος/3η σειρά (05:01): Ελισάβετ Πεσιρίδου

-Μήκος ανδρών: Προκριματικός (13:10): Μίλτος Τεντόγλου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Tokyo Aquatics Centre

-50μ. ελεύθερο ανδρών (05:16): Δεύτερος ημιτελικός: Κρίστιαν Γκολομέεβ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Sagami

-Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-8 (06:05): Ιωάννης Μιτάκης

ΠΟΛΟ

-Αγώνας A΄ ομίλου (13:50): Νότια Αφρική – Ελλάδα

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

Tokyo International Forum

-Κατηγορία 96κ./προκριματικός Β΄ γκρουπ (05:50): Θοδωρής Ιακωβίδης

0 FacebookTwitterLinkedinWhatsappEmail
Οι ελληνικές συμμετοχές της 2ης μέρας των Ολυμπιακών Αγώνων

 

Πλούσιο το ελληνικό “χρώμα” θα έχει η δεύτερη μέρα των Ολυμπιακών Αγώνων, με τους Λευτέρη Πετρούνια και Μαρία Σάκκαρη να ξεχωρίζουν στις παρουσίες της Γαλανόλευκης το Σάββατο (24/7).

Οι ελληνικές συμμετοχές της 2ης μέρας των Ολυμπιακών Αγώνων:

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
Διάρκεια αγώνων: 13:00 – 15:30
400μ. μικτή ατομική ανδρών: Προκριματικές σειρές – Απόστολος Παπαστάμος
100μ. πεταλούδα γυναικών: Προκριματικές σειρές – Άννα Ντουντουνάκη

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
Διάρκεια αγώνων: 08:30 – 10:00
Προκριματικός ανδρών – Λευτέρης Πετρούνιας

ΤΕΝΙΣ
Διάρκεια αγώνων: 5:00 – 14:00
Πρώτος γύρος μονό γυναικών – Μαρία Σάκκαρη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
Διάρκεια αγώνων: 02:30 – 04:30
Δίκωπος γυναικών: Προκριματικές σειρές – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ
Διάρκεια αγώνα: 05:00 – 12:15
Αγώνας ανδρών – Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
Διάρκεια αγώνων: 08:15 – 11:15
Μονό ανδρών: Πρώτος γύρος – Παναγιώτης Γκιώνης

 

0 FacebookTwitterLinkedinWhatsappEmail