Τα σενάρια πρόκρισης για τα “Φίνα Κορίτσια”

Παρά την ήττα στην Τσεχία, η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού έχει πολλές πιθανότητες πρόκρισης στην επόμενη φάση του Challenge Cup. Αρκεί οι Πράσινες να δείξουν σε μια εβδομάδα το σοβαρό τους αγωνιστικό πρόσωπο απέναντι στην Οστράβα.

Τα “Φίνα Κορίτσια” χρειάζονται “καθαρή” νίκη στο ματς που θα γίνει στις 24 Νοεμβρίου στο κλειστό του Αγίου Θωμά με 3-0 ή 3-1 σετ για να προκριθούν στην επόμενη φάση.

Το εισιτήριο της πρόκρισης μπορεί να καταλήξει στα χέρια των παικτριών του Παναθηναϊκού και στην περίπτωση που κερδίσουν με 3-2 σετ την Οστράβα και στη συνέχεια πάρουν και το “χρυσό” σετ, ενώ οι Τσέχες προκρίνονται με νίκη (όποιο και αν είναι το σκορ) στον επόμενο γύρο.