Tα ΜΜΕ του Ολυμπιακού είδαν καθαρό πέναλτι στη φάση που έκρινε τον τελικό της Κ15

Μπορεί όλη η φίλαθλη Ελλάδα να είδε την αλλοίωση αποτελέσματος που έλαβε χώρα στον τελικό της Κ15 στο Αγρίνιο (εκεί όπου ο Ολυμπιακός ισοφάρισε τον ΠΑΟΚ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων χάρη σε πέναλτι που δόθηκε σε μαρκάρισμα που έλαβε χώρα 1.5  μέτρο έξω από την μεγάλη περιοχή του “δικεφάλου του Βορρά”), ωστόσο όπως φαίνεται κάποια “ερυθρόλευκα” ΜΜΕ είδαν κάτι εντελώς διαφορετικό στη συγκεκριμένη φάση, αφού όπως προκύπτει από τα λεγόμενά τους, την θεωρούν καθαρή περίπτωση πέναλτι.

Aναλυτικά αναφέρουν:

“Βιάστηκαν να πανηγυρίσουν οι νεαροί του Ορφανού, αφού στην πρώτη του επίθεση, μετά το γκολ του Καρακώστα, ο πρωταγωνιστής για τον Ολυμπιακό Κωστούλας ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Πάνο και ο Δαρβίρας ισοφάρισε για τον ΘΡΥΛΟ, με εύστοχο κτύπημα πέναλτι και έστειλε το ματς στη… ρωσική ρουλέτα!!”.

Θυμίζουμε ότι οι “Πειραιώτες” κατέκτησαν την κούπα, επικρατώντας στην διαδικασία των πέναλτι. Η κανονική διάρκεια του αγώνα ολοκληρώθηκε με σκορ 2-2.