Τα highlights της ανατροπής (vid)

Σε ένα από τα πιο συναρπαστικά ντέρμπι των τελευταίων ετών, ο Παναθηναϊκος επέστρεψε από την “κόλαση” του 0-2 και επικράτησε της ΑΕΚ με 3-2, σκοράροντας τρεις φορές στο τελευταίο μισάωρο.

Μπακάκης (18′) και Ολιβέιρα (36′) πάγωσαν το ΟΑΚΑ στο πρώτο ημίχρονο, όμως παίκτες και κόσμος του Τριφυλλιού πίστεψαν στην ανατροπή και το γκολ του Μακέντα με ωραία ατομική προσπάθεια στο 67′ σήκωσε στο πόδι το Ολυμπιακό Στάδιο.

Ο Περέα με κοντινό σουτ έγραψε το 2-2 τρία λεπτά αργότερα, με τον Κολοβέτσιο να ολοκληρώνει την ανατροπή στο 88′ με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Ζαχίντ.