Τα δοκάρια και το κακό πρώτο ημίχρονο “λύγισαν” τον Παναθηναϊκό

Οι “πράσινοι” ηττήθηκαν από τον Πανιώνιο στο “βουβό” (λόγω κορονοϊού) κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης με 11-5 για την 18η ημέρα της Α1 πόλο ανδρών. Το Τριφύλλι πλέον κοιτάει στην επόμενη αγωνιστική, όπου θα γίνει στις 1/4 στο Γουδί με αντίπαλο τον ΑΝΩ Γλυφάδας. Η απουσία του Σμιθ , ο οποίος βρίσκεται στην γενέτειρα του φάνηκε και ο Παναθηναϊκός “λύγισε” από τους “κυανέρυθρους”.

Το παιχνίδι
Οι παίκτες του Τριφυλλιού δεν μπήκαν καλά στο παιχνίδι και βρέθηκαν να είναι πίσω στο σκορ με 3-0 στο τέλος της πρώτης περιόδου. Τα πολλά επιθετικά φάουλ και τα δοκάρια δεν άφησαν τον Παναθηναϊκό να κυνηγήσει κάτι και στο δεύτερο οκτάλεπτο το οποίο τελείωσε με σκορ 6-1. Το μοναδικό γκολ σε 16′ λεπτά αγώνα για τους “πράσινους” πέτυχε ο Παπαδημητρίου με σουτ από το 3.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός μπήκε καλύτερα όμως η μεγάλη διαφορά δεν τον άφησε να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι. Τα τέσσερα γκολ του Χριστοφορίδη δεν έφταναν, η μπάλα χτύπησε 6 φορές στο δοκάρι και ο Πανιώνιος πήρε την νίκη.
Παναθηναϊκός:(Νίκος Βενετόπουλος)Σαλτέρης, Χάλαρης,Παπαδημητρίου Δ. 1, Κόσιτς, Χατζηστεφάνου, Χριστοφορίδης 4, Μπιτσάκος, Πανταζόπουλος, Αθανασίου, Γκαράνης, Δευτεραίος, Κατσαγούνος, Παπαδημητρίου Αλ., Καραπέτσας, Μοσχοβέλης.
Πανιώνιος:(Δήμου Κώστας) Φλέγκας, Καζάζης 1, Γεωργακόπουλος 1, Σπούνερ, Δημακόπουλος 1, Καρακάσης 4, Γιαννόπουλος 2, Κουκούνας, Αλεξίου 1, Γαβαλάς, Βλατάκης, Δήμου 1, Σταθάς, Νταλάπας, Μπουζάλας.