Συνεχίζουν τις νίκες τα τμήματα του Τριφυλλιού στο βόλεϊ

Με νίκες έκλεισε τα παιχνίδια της Κυριακής ο Παναθηναϊκός. Οι ομάδες του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού στο βόλεϊ κατάφεραν και κέρδισαν τους αγώνες τους, δείχνοντας με αυτόν τον τρόπο πως τα τμήματα  από την ακαδημία του Τριφυλλιού βελτιώνονται  συνεχώς.

Πιο συγκεκριμένα, οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού νίκησαν εκτός έδρας την ομάδα των Αμπελοκήπων με σκορ 3-0 σετ, ενώ οι Παίδες του Τριφυλλιού υπερίσχυσαν και αυτοί στον εκτός έδρας αγώνα με την ομάδα της Κερατέας, επίσης με 3-0 σετ.

Τέλος, οι “πράσινες” Νεανίδες κέρδισαν με 3-0 τον ΑΣ Παπάγου.

Δείτε αναλυτικά την ανακοίνωση του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού:

Νίκες για τις «πράσινες» ακαδημίες

Νικηφόρα έκλεισε χτες η μέρα για τις ακαδημίες του Παναθηναϊκού στο βόλεϊ καθώς οι «πράσινοι»  είχαν τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς.

Πιο συγκεκριμένα οι έφηβοι του ΠΑΟ νίκησαν εκτός έδρας με 0-3 σετ (20-25, 9-25,16-25) την ΑΕ Αμπελοκήπων ενώ λίγο αργότερα οι Παίδες του «τριφυλλιού» επιβλήθηκαν με 0-3 σετ (9-25, 14-25, 19-25) επί του ΓΣ Κερατέας.

Επίσης οι νεάνιδες του Παναθηναϊκού νίκησαν με 3-0 σετ (25-13, 25-22, 25-18) τον ΑΣ Παπάγου ενώ η Κ13 του ποδοσφαίρου σάλας του «τριφυλλιού» γνώρισε την ήττα με 2-6 από την ΑΕΚ.