Να συνεχίσει το σερί, θέλει τη νίκη στο ντέρμπι με ΠΑΟΚ (Volley League ανδρών)

Την 5η του νίκη σε ισάριθμα ματς θα επιδιώξει να πάρει ο Παναθηναϊκός σήμερα απέναντι στον ΠΑΟΚ ενόψει της 5ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Volleyleague ανδρών.

Οι «πράσινοι» έχουν ξεκινήσει με τον καλύτερο τρόπο μετά την επανέναρξη, καθώς  έχουν επικρατήσει των Μίλωνα (3-2 σετ) και του Φίλιππου Βέροιας (3-0 σετ) και βρίσκονται στη 2η θέση με 11 βαθμούς. Με τον ίδιο ρυθμό επιθυμούν να συνεχίσουν και κόντρα στο «Δικέφαλο του Βορρά».

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο κλειστό του «Αγίου Θωμά» στις 18:00. Οι παίκτες του Τριφυλλιού φαίνεται να είναι σε καλή κατάσταση παρά την 2μηνη απουσία τους από τα παρκέ και θα πρέπει να πάρουν  τη νίκη, για να βρίσκονται στην κορυφή μετά το πέρας της 5ης στροφής του πρωταθλήματος.

Από την μεριά τους οι Θεσσαλονικείς  είναι στην 4η θέση με 7 βαθμούς σε 4 παιχνίδια (3 νίκες, 1 ήττα) και έρχονται στην Αθήνα για να παλέψουν κόντρα στους Πρωταθλητές Ελλάδας.

Τέλος την αναμέτρηση θα διευθύνουν οι: Γεροθόδωρος, Ονόπας, Παρατηρητής θα είναι ο Ράπτης, Επόπτες οι Νικάκης, Τόλιος και στη Γραμματεία η Εμμανοηλίδη.