09/05/93 Παναθηναϊκός-Άρης: 5-0
15/09/91 Παναθηναϊκός-Άρης: 3-0
14/04/91 Παναθηναϊκός-Άρης: 3-0

Το trifilara.gr σας παρουσιάζει  κάποιες μάχες των δύο ομάδων.

Στις 8 Μαρτίου του 2014 το Τριφύλλι  πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και διέλυσε (τον τότε αδύναμο αγωνιστικά) ΑΡΗ με 4-1. Το σκορ άνοιξε ο Μάρκους Μπέργκ στο 26 ύστερα από σέντρα “ξυράφι” του Νάνο. Ο ΑΡΗΣ όμως ισοφάρισε στο 40′ με τον Μανιά. Με την συμπλήρωση τον 45′ ο Κλωναρίδης έκανε το 2-1, για να ακολουθήσει ένα καταιγιστικό δεύτερο ημίχρονο. Στο 56′ πάλι ο Μπέργκ έκανε το 3-1,  με τον ίδιο να σημειώνει χατ τρικ στο 74′ με εκπληκτικό τακουνάκι.

Στις 18 Ιανουαρίου του 2009 το Τριφύλλι κατάφερε να πάρει ακόμη μία εμφατική νίκη με 4-0, παρόλο που το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 46′ ο Ζιλμπέρτο Σίλβα κέρδισε πέναλτι με τον Γιώργο Καραγκούνη να ευστοχεί και να ανοίγει το σκορ. Ο ίδιος στο 56′ έγραψε και το 2-0 με φοβερό δεξί σουτ. Το 3-0 διαμόρφωσε ο Άντε Ρουκάβινα στο 59′ ύστερα από εκπληκτική σέντρα του Σωτήρη Νίνη, με τον Σίλβα Κλέιτον να σφραγίζει το τελικό 4-0 στο 71′ πάλι από ασίστ του Σωτήρη Νίνη.

Τέλος, το περσινό ματς έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Πάντως οι “πράσινοι” θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη, αλλά η κεφαλιά του Κουρμπέλη στο 81′ σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Κουέστα.