Σπίνος στο Trifilara.gr: “Να μην αφήνουμε περιθώριο σε καμία ομάδα”

Η ομάδα Κ19 του Παναθηναϊκού, μετά από το εκτός έδρας 1-1 κόντρα στον Πανιώνιο, επέστρεψε στις νίκες με εντυπωσιακό τρόπο. Οι Νέοι του Τριφυλλιού, επικράτησαν της Ξάνθης με το ευρύ 6-0 παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο, ιδιαίτερα στα πρώτα 45 λεπτά.

Το γρήγορο γκολ του Βασίλη Σπίνου στο 6ο λεπτό άνοιξε τον δρόμο προς τη νίκη των “πράσινων”. Ο στόπερ του Παναθηναϊκού με δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα τόνισε ότι ο στόχος της ομάδας είναι να μην αφήνουν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο, μπαίνοντας δυνατά από το πρώτο λεπτό.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο ποδοσφαιριστής των “πράσινων” στο Trifilara.gr:

Μετά το ματς με τον Πανιώνιο, μιλήσαμε όλοι μαζί και συμφωνήσαμε ότι δεν αφήνουμε περιθώριο σε καμία ομάδα. Γι αυτό σήμερα μπήκαμε πολύ δυνατά και καταφέραμε να «τελειώσουμε» τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο. Μπροστά μας πλέον έχουμε μια διακοπή δέκα ημερών και θα προετοιμαστούμε όσο καλύτερα γίνεται για το παιχνίδι κόντρα στον Ατρόμητο“.

Γεια το τι ζήτησε ο Σωτήρης Συλαϊδόπουλος από τους παίκτες του πριν από το παιχνίδι: “Ο προπονητής μας ζήτησε να δείξουμε εμπιστοσύνη στο πλάνο μας. ‘Έχουμε μια ταυτότητα σαν ομάδα και έναν συγκεκριμένο τρόπο παιχνιδιού, τον οποίο πρέπει να ακολουθήσουμε από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Πιστεύω αυτό ακριβώς κάναμε απέναντι στην Ξάνθη, βγάλαμε τα στοιχεία που έπρεπε και πήραμε τη νίκη“.