“Σφραγίζουν” το εισιτήριο οκτάδας τα “Φίνα Κορίτσια”

Δύο σετ μακριά από την πρόκριση στις οκτώ καλύτερες ομάδες του Challenge Cup βρίσκεται η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού. Τα “Φίνα Κορίτσια” ήταν… σαρωτικά στο πρώτο παιχνίδι με αντίπαλο τον Ερμή Οστάνδης και σε 61 λεπτά έκαναν το 3-0 σετ, αλλά και το πρώτο βήμα για να κατακτήσουν το εισιτήριο για την προημιτελική φάση της διοργάνωσης.

Οι παίκτριες του Οικονόμου θέλουν να… ξεμπερδεύουν με την πρόκριση και θα μπουν με την ίδια αποφασιστικότητα στο ματς με τις Βελγίδες (15:30, live @trifilara.gr), ενώ ανάλογα με την εξέλιξη του αγώνα ο τεχνικός του Παναθηναϊκού είναι πιθανό να δώσει την ευκαιρία και σε αθλήτριες με μικρό χρόνο συμμετοχής.