Σαν σήμερα: Tρεις “πράσινες” πρωτιές στον στίβο

Σαν σήμερα το 1984 δύο αθλητές και μια αθλήτρια του “Τριφυλλιού” στον στίβο πανηγύρισαν την πρωτιά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, που διοργανώθηκε στο Καυταντζόγλειο Στάδιο.

Πιο αναλυτικά ο βαδιστής Χρήστος Καραγεώργος, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 20.000μ βάδην εντός σταδίου με χρόνο 1:29.16.

Ο Δημήτρης Καττής στο ύψος, πέταξε πιο ψηλά από όλους, ξεπερνώντας τα 2 μ. και 21 εκ.

Τέλος η Αικατερίνη Δωρή με μία εντυπωσιακή κούρσα τερμάτισε πρώτη στα 3.000μ., παίρνοντας την γραμμή του τερματισμού με χρόνο 9.58.18 και κερδίζοντας το χρυσό μετάλλιο στο 49ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου γυναικών.

Ο γυναικείος Σύλλογος του Παναθηναϊκού τερμάτισε στην 6η θέση με 65 βαθμούς διαφορά από τον πρώτο Πανελλήνιο. Ενώ ο ανδρικός ήταν 3ος με 75 βαθμούς, 39 λιγότερους από τον πρώτο Ηρακλή Θεσσαλονίκης.