Σαν σήμερα: Αργυρός ο Σαμπάνης στη Βαρσοβία

Ιστορική νίκη για τον Σαμπάνη (2002)

Ήταν 20 Νοεμβρίου του 2002, όταν ο αρσιβαρίστας του Παναθηναϊκού Λεωνίδας Σαμπάνης κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε στη Βαρσοβία. Ο Σαμπάνης ήταν 2ος στο αρασέ σηκώνοντας 140κ., ενώ ήταν τέταρτος στο ζετέ με 167κ. Ακόμα κατέλαβε την ίδια θέση και στο σύνολο σηκώνοντας 307,5κ. και άγγιξε το χάλκινο μετάλλιο στο γενικό σύνολο

Έγραψε ιστορία ο Καραγιώργος (1981)

Έσπασε τα χρονόμετρα ο μεγάλος αθλητής του Παναθηναϊκού Χρήστος Καραγιώργος στα 7μιλ. βάδην που πραγματοποιήθηκαν στο Φάληρο. Ο Καραγιώργος έσπασε το παγκόσμιο ρεκόρ στο συγκεκριμένο άθλημα τερματίζοντας σε χρόνο 47.12.

Σήκωσαν τα Βαλκάνια Ιακώβου και Τσούκας (1973)

Σπουδαία ήταν η εμφάνιση αθλητών του Παναθηναϊκού άρσης βαρών Χρήστου Ιακώβου και Στέργιου Τσούκα στους Βαλκανικούς Αγώνες. Πιο συγκεκριμένα ο Ιακώβου κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα 90κ., ενώ ο Τσούκας πήρε το χάλκινο μετάλλιο στα 100κ.

Το δίδυμο Κόντου- Ιορδανίδη (1975)

Τα κέφια τους είχαν οι δυο άσοι του Παναθηναϊκού Απόστολος Κόντος και Χρήστος Ιορδανίδης στο εντός έδρας ματς με την Τούρκου για το Κύπελλο Πρωταθλητριών. Οι δυο μπασκετμπολίστες του τριφυλλιού σημείωσαν από 22 πόντους και οδήγησαν τους “πράσινους” σε νίκη με 96-78.

Έφυγε από τη ζωή ο Κώστας Παπάζογλου (2013)

Σαν σήμερα 20 Νοεμβρίου 2013 έφυγε από τη ζωή ο ποδοσφαιριστής Κώστας Παπάζογλου που φόρεσε και τη φανέλα του Παναθηναϊκού