«Πράσινη» νίκη στο ποδόσφαιρο ακρωτηριασμένων

Ο Παναθηναϊκός έδωσε φιλική αναμέτρηση απέναντι στους Καστελλάνους στο γήπεδο της Μεταμόρφωσης και νίκησε με 3-2 έπειτα από ένα συναρπαστικό ματς.

Ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε με τους εξής: Αλέξανδρος Υδραίος (GK) Βασίλειος Μπακογιάννης Αναστάσιος Τσίγκας Δημήτριος Αγριανίτης (C) και Αλί Αλί.

Η νίκη παίρνει μεγαλύτερη αξία αν αναλογιστεί κανείς ότι το «τριφύλλι» ήταν πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο ενώ έχασε και πέναλτι ο Μπακογιάννης.

Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός έκανε τη μεγάλη ανατροπή με 3-2. Ο Μπακογιάννης μείωσε αρχικά σε 1-2 και στη συνέχεια ο Αγριανίτης έφερε το ματς στα ίσα σε 2-2 και ο ΠΑΟ πήρε τη νίκη στη λήξη του αγώνα και πάλι με τέρμα του Αγριανίτη.