ΠΑΟΚ Κ19 – Παναθηναϊκός Κ19 3-3: Χορταστική ισοπαλία στο φινάλε στη Θεσσαλονίκη

Ισόπαλος με 3-3 αναδείχθηκε ο Παναθηναϊκός κόντρα στον ΠΑΟΚ στη τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League Κ19 στο αθλητικό κέντρο Lolas, σε ένα ματς που οι Πράσινοι θα μπορούσαν να έχουν καθαρίσει εύκολα.

To Τριφύλλι προηγήθηκε στο 39ο λεπτό με 0-2 με τέρματα του Σιδερά και του Νταμπίζα, με τους Θεσσαλονικείς να μειώνουν σε 1-2 στο τέλος του ημιχρόνου με τον Κουλιεράκη.

Στην έναρξη του δεύτερου μέρους και πιο συγκεκριμένα στο 47′ ο Τσοπούρογλου ισοφάρισε σε 2-2, με τον Λαζαρίδη στο στο 70ο λεπτό να φέρνει και πάλι τους Πράσινους μπροστά με 2-3.

Το τελικό 3-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα, έπειτα από αμφισβητούμενο πέναλτι που κέρδισε ο Δικέφαλος του Βορρά και ευστόχησε ο Σουρλής.