Παναθηναϊκός – Αγία Παρασκευή 5-0: Koριτσάρες πέντε αστέρων

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού αντέδρασε με τον καλύτερο τρόπο μετά την ήττα από τον Ατρόμητο Αθηνών. Συγκεκριμένα με την τριάδα Δεσπολλάρη, Ντζανή και Νταρζάνου να “πετάει φωτιές”, το “τριφύλλι” επικράτησε εύκολα με το εμφατικό 5-0 της Αγίας Παρασκευής, στην αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο γήπεδο του Ρουφ για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής. Έτσι οι “πράσινες” πέτυχαν την δεύτερη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα και ανέβηκαν στους 6 βαθμούς.

Η γηπεδούχος ομάδα άνοιξε το σκορ σχετικά νωρίς, με τη 19χρονη εξτρέμ (Δεσπολλάρη) να ξεφεύγει ωραία από τα δεξιά στο 25′ και να νικάει την αντίπαλη γκολκίπερ για το 1-0. Μάλιστα αυτό ήταν το σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Το σύνολο του Γιάννη Χαραλαμπίδη μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο μέρος, με την Ντζανή να γράφει και αυτή το όνομά της στον πίνακα των σκόρερ στο 47′, με ωραίο αριστερό πλασέ μετά από φοβερή κάθετη πάσα της Λόγου.

Επτά λεπτά αργότερα η ιδιαίτερα ποιοτική Ματίνα Νταρζάνου έγραψε το 3-0, ενώ η  έμπειρη επιθετικός του Παναθηναϊκού (Ντζανή) σημείωσε το δεύτερο προσωπικό της τέρμα στο 74′ μετά από ωραία προσπάθεια της Δεσπολλάρη από τα δεξιά. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 88′ με φοβερό σουτ της Μπριάνα (πέρασε στη θέση της Δεσπολλάρη στο 76′), μετά από ασίστ της Ντζανή.

Παναθηναϊκός (Χαραλαμπίδης): Ανδρή, Κουκουλοπούλου, Λόγου, Κοκοτσάκη, Ντζάνη, Μαρουδίτση, Τσιρούλη, Σιαφαρίκα, Καμαριανού, Δεσπολλάρη και Νταρζάνου. Έπαιξαν και οι Ανδρικοπούλου, Μπριάνα, Δέλιου, Σιάκκα και Ιωάννου.

Αγία Παρασκευή: Βιτούλα, Σταμπουλή, Ντάβου, Πρίφτη, Παχάκη, Ρήγα, Μπάδα, Δσκαλοπούλου, Λάμπρου, Τζανή και Γεωργίου. Έπαιξαν και οι Χριστοδούλου, Πρώιμου, Πουρνιά και Τασουρούλη.