Όταν ο Μπεργκ άνοιγε λογαριασμό στην Super League με Παναιτωλικό (vid)

Με αφορμή το αυριανό παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό στο ΟΑΚΑ, θυμόμαστε τα πιο χαρακτηριστικά παιχνίδια των τελευταίων ετών απέναντι στην ομάδα του Αγρινίου.

Ένα από τα πιο αξιοσημείωτα ήταν το παιχνίδι της 18ης Αυγούστου 2013 στη Λεωφόρο, καθώς ο Μάρκους Μπέργκ πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα του Παναθηναϊκού.

Ο Σουηδός επιθετικός είχε περάσει αλλαγή στο 60ο λεπτό και 5 λεπτά αργότερα, άνοιξε λογαριασμό με τα αντίπαλα δίχτυα με προβολή από κοντά.

Ο Μπέργκ είχε κάνει το 2-0 σε εκείνο το παιχνίδι, σκορ που έμελλε να μείνει μέχρι τέλους, ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο στο Ελληνικό πρωτάθλημα, μιας και ήταν η 1η αγωνιστική της σεζόν 2013/14.