Οπαδοί Ναντ: “Ο Ολυμπιακός θα τερμάτιζε στους τέσσερις τελευταίους στο γαλλικό πρωτάθλημα”

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε χθες με 2-1 από τη Ναντ στη Γαλλία, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Europa League. To “χρυσό” γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Γκεσάντ να νικάει με κεφαλιά τον Βατσλίκ και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του.

Ωστόσο ιδιαίτερο ενδιαφέρον προκαλούν οι αναρτήσεις των φίλων των γηπεδούχων στα social media, αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα, με τη συντριπτική πλειοψηφία να χαρακτηρίζει αδύναμη ομάδα τον Ολυμπιακό.

Μάλιστα ένας φίλος των Γάλλων τονίζει πως οι “ερυθρόλευκοι” θα τερμάτιζαν στις τέσσερις τελευταίες ομάδες αν συμμετείχαν στο γαλλικό πρωτάθλημα, ενώ ένας άλλος αναφέρει ότι η διαφορά επιπέδου ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν μεγάλη.