Ολοκλήρωσε την παρουσία της η Εθνική

Τον τελευταίο της αγώνα έδωσε η Εθνική ομάδα μπάσκετ με αμαξίδιο με τους τρεις «πράσινους» εκπροσώπους της .
Η «γαλανόλευκη» κατέλαβε την 8η θέση στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Β΄ Κατηγορίας που έγινε στο ΣΕΦ γνωρίζοντας την ήττα με 53-62 από τη Σερβία.Ήταν ίσως το καλύτερο ματς της Εθνικής ομάδας που ήταν μπροστά στο ημίχρονο ωστόσο η κακή Τρίτη περίοδος έφερε την ήττα.

Από πλευράς Παναθηναϊκού οι Μαρτσάκης, Κοντογιάννης και Τσαουσίδης εκπροσώπησαν τον Σύλλογο στη διοργάνωση.

Από την επόμενη διοργάνωση ενωποιούνται η Β΄ με τη Γ΄ Κατηγορία του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος και έτσι θα υπάρχουν μόνο δύο κατηγορίες.