Ο Ρονάλντο άνοιξε λογαριασμό και ισοφάρισε στις καθυστερήσεις το ματς με την Αλ Φατέχ του Δώνη (vid)

H Aλ Φατέχ του Γιώργου Δώνη έφτασε μία ανάσα από τη νίκη στην αναμέτρηση με την Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο, όμως ο Πορτογάλος σταρ ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις και χάρισε στην ομάδα του τον βαθμό της ισοπαλίας, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2. Ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού Φραν Βέλεθ δεν αγωνίστηκε.

Οι γηπεδούχοι (Αλ Φατέχ) άνοιξαν το σκορ στο 12′ τον Κρίστιαν Τέγιο, όμως οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω και ισοφάρισαν στο 42΄ με τον Ταλίσκα.

Η ομάδα του άλλοτε τεχνικού των “πράσινων” πήρε ξανά το προβάδισμα στο 58′ με τέρμα του Μπεντέμπκα, με τον CR7 να διαμορφώνει το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.