Νίκη με ανατροπή για την ασταμάτητη Κ17 στην Τρίπολη

Την έκτη της νίκη σε επτά αναμετρήσεις πέτυχε η… φουριόζα Κ17 του Παναθηναϊκού, επικρατώντας με ανατροπή 2-1 του Αστέρα στην Τρίπολη. Η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη βρίσκεται πλέον στην κορυφή της βαθμολογίας και περιμένει την προσεχή αγωνιστική την ΑΕΚ στο ντέρμπι κορυφής.

Στα του παιχνιδιού, στο 24ο λεπτό ο Αστέρας άνοιξε το σκορ, με την αντίδραση του Τριφυλλιού ωστόσο να είναι άμεση. Τρία λεπτά αργότερα ο Ρομάνο έφτασε στην ισοφάριση. Οι «Πράσινοι» ήταν καλύτεροι των αντιπάλων τους και πίεσαν για το νικητήριο γκολ. Τελικά αυτό ήρθε στο 83′ με τον πρώτο σκόρερ του στο πρωτάθλημα, Γιώργο Ναλιτζή.

Παναθηναϊκός: Παπανικολόπουλος, Κοκκάκης (80′ Κάτρης), Διαμαντής, Δάμης (46′ Φικάι), Πιτσώτης, Νικολετόπουλος, Σταγάκης (57′ Χασανάγκο), Λάζαρης, Ναλιτζής, Ορμενάι, Ρομάνο (68′ Τόμπρας).