Νίκη – ανατροπή μέσα στο Ρέντη για την Κ18 του Παναθηναϊκού!

Νίκη με ανατροπή επί του ΟΣΦΠ με 2-3 σετ πραγματοποίησαν τα αγόρια Κ18 του Παναθηναϊκού στο Ρέντη.

Πιο συγκεκριμένα, οι «πράσινοι» αθλητές επικράτησαν εκτός έδρας με 3-2 σετ επί των «ερυθρoλεύκων» σε ένα δύσκολο παιχνίδι όπου βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 σετ. Στο 3ο σετ ο ΠΑΟ πέρασε στην αντεπίθεση και ισοφάρισε σε 2-2 σετ στέλνοντας τον αγώνα στο τάι μπρέικ όπου το κατέκτησε άνετα με 7-15.

Το «τριφύλλι» θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα Νίκαιας για τα ημιτελικά του Πανελληνίου πρωταθλήματος βόλεϊ.

Τα σετ: 30-28, 25-12,14-25,15-25,7-15

Παναθηναϊκός (Μαρκάκης-Μπέλος): Καπετανάκης, Σωτηρόπουλος, Σερεμέτης Β., Δουμάνογλου, Πετσιάς, Μάρκου, Μαρσέλλος, Σερεμέτης Π., Κόρδαλης Ι. και Κόρδαλης Ν.