Μουντιάλ: Καταιγιστική η Αγγλία, προηγείται 3-0 κόντρα στο Ιράν στο ημίχρονο! (vids)

Η Εθνική Αγγλίας αντιμετωπίζει αυτή την ώρα το Ιράν για την πρώτη αγωνιστική του Παγκοσμίου Κυπέλλου που διεξάγεται στο Κατάρ και… κάνει ότι θέλει σε αυτό το πρώτο ημίχρονο του αγώνα, καθώς προηγείται στην ανάπαυλα με 3-0.

Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκειτ βρήκε δίχτυα στο 36ο λεπτό μετά από την σέντρα του Λουκ Σο και την εύστοχη κεφαλιά του Τζουντ Μπέλινγχαμ στη γωνία του Χουσεϊνί.

Λίγα λεπτά αργότερα, στο 43′ τα “Τρία Λιοντάρια” διπλασίασαν τα τέρματά τους με φοβερό σουτ του Μπουκαγιό Σάκα στην οροφή των διχτύων της εστίας του Ιράν, ενώ οι Άγγλοι έφτασαν και σε τρίτο γκολ στο 45+1′ όταν ο Κέιν πάσαρε στον Ραχίμ Στέρλινγκ και ο τελευταίος ευστόχησε από κοντά.