Βαθμός για την Βέιλε, έπαιξε ο Εμμανουηλίδης (vid)

Σημαντικός βαθμός για την Βέιλε του Δημήτρη Εμμανουηλίδη, με την ομάδα από την Δανία να αποσπά ισοπαλία από την Μίντιλαντ 1-1 με γκολ στο τελευταίο λεπτό από τον Λούκα Τζόρτζεβιτς.

Ο Έλληνας εξτρέμ πέρασε στο ματς σαν αλλαγή στο 71′, ήταν θετικός και η ομάδα του ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, παίρνοντας ένα σημαντικό βαθμό στην μάχη της παραμονής από την πρωτοπόρο Μίντιλαντ. Βέβαια η ομάδα από τη Δανία βρίσκεται ακόμα στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, ωστόσο διατηρεί ακόμα ελπίδες μίας και στο Δανέζικο πρωτάθλημα υπάρχουν και πλέι-άουτ.