Μεγάλη εμφάνιση από τον Καλαϊτζάκη, αλλά μοιραίος στο φινάλε (vid)

։ˉʏ / K̐`…яˉ͏ՠ- ЁϠ(֙ԏÑVɁ: EUROKINISSI)

Ο Γιώργος Καλαϊτζάκης έκανε μία τρομερή εμφάνιση στον αγώνα της G-league των Οκλαχόμα Σίτι Μπλού κόντρα στους Σάντα Κρουζ Γουόριος σημειώνοντας 24 πόντους κα μαζεύοντας 10 ριμπάουντ, με την εμφάνιση τον Έλληνα γκαρντ να μην φτάνει στην ομάδα της Οκλαχόμα που γνώρισε την ήττα με 127-123 στην δεύτερη παράταση. Μοιραίος ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού!

Ο Καλαϊτζάκης αστόχησε σε τρίποντο λίγο πριν το τέλος της δεύτερης παράτασης που θα μπορούσε να δώσει την νίκη στην ομάδα του, παρ’ όλα αυτά ο Έλληνας παίκτης ήταν εξαιρετικός με 24 πόντους σε 9/18 σουτ (2/8 τρίποντα), 3/4 βολές, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο και 5 λάθη σε 30 λεπτά συμμετοχής!