Κωνσταντίνου: “Βαριά η ήττα για τον κόσμο του Παναθηναϊκού”

Ο Βασίλης Κωνσταντίνου φιλοξενήθηκε στον ραδιοφωνικό “αέρα” του “Metropolis” και σχολίασε την ήττα του Παναθηναϊκού από τον ΠΑΟΚ. Ο παλαίμαχος τερματοφύλακας του Τριφυλλιού τόνισε ότι η ήττα ήταν βαριά και στενοχώρησε τους Πράσινους, ενώ υποστήριξε ότι ο Παναθηναϊκός δεν έχει τόσο καλούς παίκτες όσο ο ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά όσα ανέφερε:

Η χθεσινή ήττα μας στεναχώρησε πολύ, γιατί ο ΠΑΟΚ δεν ήταν καλύτερος από τον Παναθηναϊκό, απλώς ο Παναθηναϊκός ήταν αδιάβαστος και ο ΠΑΟΚ ήταν διαβασμένος. Η διαφορά των προπονητών και των παικτών των δύο ομάδων έδωσαν τη νίκη στον ΠΑΟΚ.

Οι «πράσινοι» δεν έχουν τόσο καλούς παίκτες όσο ο «Δικέφαλος του Βορρά». Μπορεί στο πρώτο δεκάλεπτο να πίεσε ο Παναθηναϊκός, αλλά οι μεγάλες ομάδες δεν κερδίζουν ένα παιχνίδι απέναντι σε μια άλλη μεγάλη ομάδα με μόνο δέκα λεπτά πίεσης. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ ανέλαβε πρωτοβουλίες.

Μπορεί ο Παναθηναϊκός να υποτίμησε τον ΠΑΟΚ, λόγω του αγώνα που έδωσε μεσοβδόμαδα με την Κοπεγχάγη. Μπορεί ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς να είναι ο νέος προπονητής του Παναθηναϊκού και να θέλει να παίξει καλό ποδόσφαιρο και να ευχαριστεί τον κόσμο. Η ήττα αυτή όμως ήταν πολύ μεγάλη και βαριά για τον κόσμο του Παναθηναϊκού, γιατί μετά από 3-4 χρόνια γέμισε τη «Λεωφόρο»”.