Καλή παρουσία για το πινγκ πονγκ ΑμέΑ

Ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα για το Πινγκ Πονγκ ΑμέΑ που διεξήχθη στον Άλιμο με το Τριφύλλι στην πρώτη του παρουσία της ομάδας του Παναθηναϊκού να πετυχαίνει σπουδαίες επιτυχίες.

Η αρχή έγινε με το χάλκινο μετάλλιο των Αθανασακόπουλου Γιαννακάρα στο ομαδικό Τ8-10. Επίσης ο Ο Γιάννης Παπαϊωάννου πήρε την τέταρτη θέση στην κατηγορία Τ3 ενώ στην ίδια κατηγορία ο Νίκος Φύτρος ήταν 5ος. Παράλληλα στον  πρώτο αγώνα στην κατηγορία του αθλητισμού ΑμεΑ, νικητής ήταν ο  Παναθηναϊκός.  Τ

Τέλος σ την κατηγορία Τ4 ο Κώστας Κατωπόδης έκανε νίκες όπως και ο Θέμης Γιαννακαράς στην κατηγορία  δείχνοντας την αξία τους, ενώ ο Παράλληλα στην κατηγορία Τ10 ο Γιώργος Αθανασόπουλος άγγιξε το χάλκινο μετάλλιο  και στο ατομικό ωστόσο λύγισε στις λεπτομέρειες.

Αξίζει να σημειωθεί ότι μετά τη λήξη του αγώνα μαζεύτηκε όλη η ομάδα και φώναξε “Παναθηναϊκός”  με σκοπό να τιμήσει το σύλλογο.