Κ15: Ασταμάτητοι οι Πράσινοι, νίκησαν και την ΑΕΚ!

Η Κ15 του Παναθηναϊκού συνέχισε το εντυπωσιακό νικηφόρο σερί της με μια σπουδαία νίκη στο ντέρμπι με την ΑΕΚ. Οι Πράσινοι του Βασίλη Παπαδάκη επικράτησαν 1-0 στην έδρα των Κιτρινόμαυρων πανηγυρίζοντας για όγδοη σερί αγωνιστική κάνοντας ακόμα ένα βήμα προς την τελική φάση του πρωταθλήματος Super League Κ15.

Το Τριφύλλι έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του έχοντας δοκάρι μόλις στο 2′ με τον Λόμπα. Παρόλο όμως που είχε τον απόλυτο έλεγχο στα πρώτα 45 λεπτά το ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ καθώς οι Πράσινοι είχαν ακόμα ένα δοκάρι μερ τον Δήμου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ ανέβασε την απόδοσή της έχοντας ένα σουτ στο δοκάρι στο 60′, αλλά οι Πράσινοι… απάντησαν με γκολ. Στο 65′ έπειτα από σέντρα του Τσάντζαλου ο Λόμπας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με το πέμπτο του γκολ στη σεζόν. Ο Παναθηναϊκός διατήρησε τον έλεγχο μέχρι το φινάλε ενώ στις καθυστερήσεις θα μπορούσε να έχει σκοράρει ξανά καθώς χάθηκαν δύο σπουδαίες ευκαιρίες σε τετ α τετ του Ιωάννου και του Λόμπα.

Παναθηναϊκός: Σπυρόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου, Δημακόπουλος (70′ Τσόμος), Βύντρα, Γαζής, Θεοχάρης (55′ Κίτσας), Δήμου (65′ Τσάντζαλος), Ρεμούνδος, Σουχλάκης, Λόμπας, Ιωάννου.