Ήττα στη Θεσσαλονίκη για τις Νεανίδες

Στις λεπτομέρειες γνώρισαν την ήττα οι Νεάνιδες του Παναθηναϊκού από τον Άρη στη Θεσσαλονίκη με 38-47 και συνεχίζουν την προσπάθεια τους στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στη Θεσσαλονίκη.

Οι «πράσινες» λύγισαν στην τελευταία περίοδο από τον αξιόμαχο αντίπαλο τους και καλούνται να ρεφάρουν τη συγκεκριμένη ήττα στα επόμενα παιχνίδια.

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 12-12, 24-14, 34-26, 38-47

Παναθηναϊκός (Τσεμπέρης): Ζιάκα 8, Γιαννακοπούλου, Ιωάννου Β. 8, Μελέτη, Μπάτσιου, Γρηγοροπούλου 2, Παναγιωτοπούλου 4, Παλάσκα 10(2), Φεράκη 3, Φραγκούλη Θ. 3(1).

Άρης (Συρόπουλος-Τσαμπούρη): Καρβουνιάδου 3(1), Κιρπιζλίδου 11, Παρακεντέ 2, Ρίμπα Τσαχτσίρα, Κουμαντσιώτου 9, Καλόγηρου, Βλάχου Κ., Δροσούνη 13, Βλάχου Μ., Βαλαβάνη, Ευφραιμίδου 9(3).

Σε δήλωση της η Βασιλική Ιωάννου είπε: «Συγχαρητήρια στον Άρη. Τα δώσαμε όλα για τη νίκη, αλλά στα τελευταία λεπτά χάσαμε τη συγκέντρωσή μας. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας για το αυριανό παιχνίδι με στόχο να πετύχουμε ότι καλύτερο μπορούμε».