Ήττα με κάτω τα χέρια για τον Παναθηναϊκό Β’ στην Κρήτη

Ο Παναθηναϊκός Β’ εμφανίστηκε κατώτερος των προσδοκιών και χωρίς να απειλήσει τον Εργοτέλη έφυγε ηττημένος από το Παγκρήτιο με σκορ 1-0 από την οβίδα του Βουτσά στο πρώτο ημίχρονο.

Νέα εκτός έδρας ήττα για τον Παναθηναϊκό, αυτή τη φορά από τον Εργοτέλη με 1-0 στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής της Super League 2 στο Παγκρήτιο Στάδιο.

Οι «Πράσινοι» πραγματοποίησαν ένα από τα χειρότερα πρώτα ημίχρονά τους στη σεζόν. Αντιθέτως, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και ευτύχησαν να σκοράρουν στην πρώτη τους επίσκεψη στα καρέ του Χριστογεώργου, στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης με το… τούβλο του Βουτσά εκτός περιοχής.

Ο Παναθηναϊκός Β’ ανέβασε την απόδοσή του στο δεύτερο μέρος (υπό καταρακτώδη βροχή) της αναμέτρησης, προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση, πρεσάροντας ψηλά και κερδίζοντας κάποια κόρνερ. Το 1-1 δεν έγινε ποτέ και έτσι ο Εργοτέλης κράτησε το μηδέν για ακόμα μία φορά στην έδρα, με το Τριφύλλι να παραμένει στη 13η θέση του πίνακα με μόλις τέσσερις βαθμούς.

Εργοτέλης: Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης (87’ Μποζατζίδης), Σαρρής, Μίκο, Μπουτσάκης (80’ Νεραλ), Βουτσάς, Πέϊος, Κωστανάσιος, Κούατενγκ (68’ Κοκκίνης), Κόνραντ (87’ Πατρινός).

Παναθηναϊκός Β’: Χριστογεώργος, Τουρκοχωρίτης, Σένκεφελντ (69’ Ρόμπι), Αντωνίου (69’ Μαρτίνης), Χατζηθεοδωρίδης, Θεοχάρης (78’ Τσιριγώτης), Ηλιάδης, Μαραθωνίτης (60’ Κρυπαράκος), Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης, Σέχου.