Ήττα για την Βίλεμ του Καμπετσή

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Βίλεμ του Αργύρη Καμπετσή από την Χέρενφεϊν, με τον Έλληνα επιθετικό να περνά ως αλλαγή στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τι κι αν αγωνιζόταν με παίκτη παραπάνω από το 21ο λεπτό της αναμέτρησης; Τι κι αν προηγήθηκε; Η Βίλεμ παρά το ότι ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 69′ με σκόρερ τον Νούνελι, έχοντας και το αριθμητικό πλεονέκτημα, η γηπεδούχος Χέρενφεϊν κατάφερε να πάρει το τρίποντο της νίκης.

Στο 70′ ο Στεβάνοβιτς και εν συνεχεία στο 76′ ο Μπάκερ σκόραραν και ανέτρεψαν την κατάσταση δίνοντας… πίκρα στον πρώην ποδοσφαιριστή του Παναθηναϊκού ο οποίος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στο 88′. Μετά από 13 αγώνες, η Βίλεμ έχει 18 βαθμούς και βρίσκεται στην 9η θέση της Eredivisie.