Η οβίδα του Τάσου Λαγού και το 2-1 για τον Απόλλωνα

Καλύτερη έχει εμφανιστεί η ομάδα του Απόλλων Σμύρνης απέναντι στην ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 2ης αναμέτρησης των δύο ομάδων στην φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Απόλλων Σμύρνης είναι αυτός που κυριαρχεί στο παιχνίδι απέναντι στην ΑΕΚ, με την ομάδα του Γιώργου παράσχου να προηγείται με τον Ντάουντα στο 16ο λεπτό. η «Ένωση» ισοφάρισε στο 20′ με τον Νέλσον Ολιβέιρα, ύστερα από λάθος του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Η πίεση του Απόλλωνα δεν σταμάτησε και εφτά λεπτά μετά την ισοφάριση, πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με έναν πρώην παίχτη του Παναθηναϊκού, τον Τάσο Λαγό να εκτελεί τον Αθανασιάδη με ένα σουτ κεραυνό έξω από την περιοχή για το 2-1.