Οι γυναίκες «σκόρπισαν» τον ΠΑΣ Λέσβου στους… πέντε ανέμους

Γυναίκες… πέντε Αστέρων, διέλυσαν τον ΠΑΣ Λέσβου με 5-0 εντός έδρας και πέτυχαν την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής των ομίλων της Γ’ Εθνικής.

Μετά από αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα αγωνιστικής αδράνειας, η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού επέστρεψε στη δράση με τον καλύτερο τρόπο. Επικρατώντας με 5-0 του ΠΑΟ Λέσβου.

Η ποιότητα μεταξύ των δύο ομάδων ήταν εμφανής καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού με το Τριφύλλι να παίρνει το προβάδισμα με Νταρζάνου στο 22′.

Στο 45′ μετά από άστοχη έξοδο της τερματοφύλακα της Λέσβου, η Σιαφαρικα πραγματοποίησε το πλασέ και έκανε το 2-0. Ο Παναθηναϊκός συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και στη μία ώρα αγώνα, μετά από σουτ της Νταρζάνου, η Χριστοφορίδου πήρε το ριμπάουντ και από κοντινή απόσταση πλάσαρε για το 3-0.

Το 4-0 έγινε από την μικρή Γρηγοροπούλου, η οποία σκόραρε από την άσπρη βούλα, σε πέναλτι που είχε κερδίσει η ίδια. Το τελικό 5-0 έκανε και πάλι η Νταρζάνου στα τελευταία λεπτά.

Παναθηναϊκός: Θεοδωρακοπούλου, Γρηγοροπούλου, Δέλιου (46΄ Σουλάκου), Βιτούλα, Αναστασίου (70΄ Παπαμήτρου), Λαζανά (70΄ Μανέτα), Δημητρίου, Νταρζάνου, Σιαφαρίκα, Τζάνη (46΄ Λόγου), Καμαριανού (46΄ Χριστοφορίδη).