Η απίθανη επίδοση του Παναθηναϊκού: Γκολ; Last year!

Με το… δεξί έχει μπει ο Παναθηναϊκός στο 2021, με τους Πράσινους να “τρέχουν” ένα ιδιαίτερο ρεκόρ από την έναρξη της νέας χρονιάς, όντας η μοναδική ομάδα που δεν έχει δεχτεί γκολ στα 4 παιχνίδια που έχει δώσει στην “αυγή” του 2021.

Το Τριφύλλι έχει αντιμετωπίσει τον Αστέρα Τρίπολης (0-0), τον Απόλλωνα Σμύρνης (1-0), την ΑΕΛ (2-0) και τον Άρη (1-0) και έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του σε όλα τα ματς που έχει δώσει μέσα στο 2021, ενώ το τελευταίο γκολ που δέχθηκε ο Παναθηναϊκός ήταν στις 20 Δεκεμβρίου 2020 στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, όταν ο Ίνγκασον είχε σκοράρει στο 65ο λεπτό.

Από τότε έχουν περάσει 417 αγωνιστικά λεπτά και οι Πράσινοι δεν έχει δεχθεί κάποιο τέρμα, ενώ η εντυπωσιακή βελτίωση στο αμυντικό κομμάτι έχει ανεβάσει το Τριφύλλι στην τρίτη θέση της λίστας με τις καλύτερες αμυντικές επιδόσεις του πρωταθλήματος.