Για το τρία στα τρία τα “φίνα κορίτσια”

Την Θέτιδα στη Βούλα αντιμετωπίζει η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού με στόχο την τρίτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της Volley League. Το ματς ξεκινά στις 18:00 στο κλειστό “Γ. Γεννηματάς”.

Τα κορίτσια του Τριφυλλιού έχουν ξεκινήσει τη σεζόν με δύο νίκες και σετ 6-1, απέναντι σε Ηλυσιακό (3-0, 25-15, 25-13, 25-20) και Πανναξιακό (3-1, 25-21, 22-25, 25-19, 26-24). “Καθαρή” νίκη θα προσπαθήσουν να πάρουν και κόντρα στην Θέτιδα Βούλας το απόγευμα της Τετάρτης (20/10).

Η ομάδα της Βούλας στις δύο πρώτες αγωνιστικές έχει μία νίκη και μία ήττα και συνολικό συντελεστή σετ 3-3. Την πρεμιέρα επικράτησε του Μαρκόπουλου με 3-0 (25-20, 25-21, 25-17) εντός έδρας, ενώ την περασμένη αγωνιστική ηττήθηκε στη Θεσσαλονίκη από τον Άρη, επίσης με 3-0 (25-20, 25-17, 25-22).