Φιλικά χρήσιμα συμπεράσματα για τα “φίνα κορίτσια” κόντρα στη Θέτιδα

Τα «φίνα κορίτσια» έδειξαν θετικά δείγματα γραφής στο εντός έδρας φιλικό ματς προπονητικού χαρακτήρα με τη Θέτιδα Βούλας στο κλειστό του Αγίου Θωμά.

Ο Παναθηναϊκός έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο παρά την ήττα με 1-2 σετ από την ομάδα των νοτίων προαστείων.Οι «πράσινες» είχαν καλά διαστήματα και για την χρονική περίοδο που βρισκόμαστε βαδίζουν σε σωστά μονοπάτια.

Η τεχνική ηγεσία δοκίμασε διάφορα σχήματα και σχεδίασε διάφορα πλάνα εν όψει της νέας σεζόν κόντρα σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο.

Στο πρώτο σετ που ουσιαστικά ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε πλήρης το κατέκτησε με 25-17 , στο δεύτερο και στο τρίτο σετ έγιναν πολλές δοκιμές και οι «πράσινες» τα έχασαν και τα δύο με 24-26.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αγωνίστηκαν οι Στεπανένκο και Κρος για ορισμένο χρονικό διάστημα ενώ μοναδική απούσα ήταν η Μαρία Τσιτσιγιάννη που είχε ένα μικρό πρόβλημα τραυματισμού .