Ερασιτέχνης: “Πράσινες” πρωτιές στην ποδηλασία (pics)

Για ακόμη μια φορά αποδεικνύει ο Παναθηναϊκός πως είναι πρωταθλητής σε όλα τα σπορ. Δύο ακόμα επιτυχίες πετυχαίνει το τμήμα ποδηλασίας  των “πρασίνων”.

Όπως αναφέρει το δελτίο τύπου του Ερασιτέχνη:

Σημαντικές επιτυχίες για το τμήμα ποδηλασίας του Παναθηναϊκού καθώς είχε δύο πρωτιές στον αγώνα της ανάβασης Μενδενίτσας 15 χιλιομέτρων.

Πιο συγκεκριμένα στην ηλικιακή κατηγορία Μάστερ Β΄ ο Κωνσταντίνος Γεράκης κατέκτησε την πρώτη θέση, ο Χρήστος Καφρίτσας ήταν 7ος και ο Κώστας Πιπίνης ήταν 11ος. Σε ότι αφορά τον Γιώργο Γκίνη ήταν πρώτος στην κατηγορία Μάστερ Γ΄.