Ερασιτέχνης: Ισοπαλία με τον Ερμή Ζωγράφου το Futsal του Παναθηναϊκού

Ισοπαλία “έφερε” το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού κόντρα στον Ερμή Ζωγράφου με 1-1 σκορ. Ο αγώνας διεξήχθη στο κλειστό «Αντώνης Φώτσης» στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι “πράσινοι” ήταν αδρανείς στο πρώτο μισό του αγώνα και βρέθηκαν πίσω στο σκορ. Το Τριφύλλι κατάφερε να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά του δεύτερου μέρους.
Δείτε αναλυτικά το δελτίο τύπου του Ερασιτέχνη:
Το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού αναδείχτηκε ισόπαλο 1-1 εκτός έδρας από τον Ερμή Ζωγράφου.
Η αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε στο κλειστό «Αντώνης Φώτσης» στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους «πράσινους» καθώς προηγήθηκαν στο πρώτο μόλις λεπτό  με τον Κολέντζο. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου πραγματοποιήθηκαν αρκετές ευκαιρίες ωστόσο παρέμεινε το 1-0.

Ο Παναθηναϊκός πίεσε στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα 6 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη με τον Παούρη.