Ερασιτέχνης: Δύο ήττες και μία νίκη για τις γυναικείες ακαδημίες βόλεϊ

mpala volley
Με 2 ήττες και 1 νίκη συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση για τις γυναικείες ακαδημίες βόλεϊ του Παναθηναϊκού. Συγκεκριμένα οι Κορασίδες κατατρόπωσαν τον ΑΟ Κωφών με 3-0 σετ, οι Κορασίδες 2 ηττήθηκαν από τον Απόλλωνα με 3-1 σετ και οι Κορασίδες 3 λύγισαν μετά από ένα σκληρό παιχνίδι κόντρα στη Σχολή Μωραϊτη με 3-2 σετ.

Δείτε αναλυτικά το δελτίο τύπου του Ερασιτέχνη:

“Με τρεις αγώνες συνεχίστηκε σήμερα η αγωνιστική δράση για τις ακαδημίες βόλεϊ του Παναθηναϊκού στα κορίτσια.

Πιο συγκεκριμένα στο πρώτο χρονικά ματς οι Κορασίδες 2 λύγισαν στο 3ο Λύκειο Αγίου Δημητρίου από τον τοπικό Απόλλωνα με 3-1 σετ( 25-15, 20-25, 29-27, 25-23 ).Στον επόμενο αγώνα οι Κορασίδες του «τριφυλλιού» επιβλήθηκαν με 3-0 σετ (25-6) (25-15) (25-11) του ΑΟ Κωφών για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ.Τέλος, στο κλειστό της Πολιτείας οι Κορασίδες 3 γνώρισαν την ήττα στις λεπτομέρειες με 3-2 σετ από τη Σχολή Μωραϊτη”.