Έπαιξε στο δίτερμα ο Βέλεθ, έτοιμος για το ντέρμπι

Φιλικό παιχνίδι «οικογενειακού» χαρακτήρα αντί προπόνησης, με νικήτρια την ομάδα των «μπλε» έναντι των «πράσινων» με σκορ 3-2, διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης στο «Γ. Καλαφάτης».

Το παιχνίδι είχε δύο ημίχρονα των 30 λεπτών και αγωνίστηκαν όσοι δεν ήταν στο αρχικό σχήμα του αγώνα με τον ΠΑΟΚ.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν 2-0 με σκόρερ τους Κόκε, Ιωαννίδη, αλλά οι «μπλε» έφτασαν στην ανατροπή χάρη σε γκολ των Αϊτόρ, Καρλίτος και το νικητήριο του Καμπετσή.

Βέβαια, το σημαντικό δεν ήταν το σκορ, αλλά η συμμετοχή του Φραν Βέλεθ, έστω και για 30 λεπτά. Ο Ισπανός στόπερ δεν έπαιξε στο δεύτερο 30λεπτο, προκειμένου να μην επιβαρυνθεί. Ωστόσο, είναι στη διάθεση του Μπόλονι για το κυριακάτικο ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ.

Μπλε: Χατζηγιαννάκης, Σάντσες, Χατζηθεοδωρίδης, Καραγιάννης, Σιδεράς, Σερπέζης, Μπουζούκης, Καλοσκάμης (30’ Κρυπαράκος), Καρλίτος, Καμπετσής, Αϊτόρ.

Πράσινοι: Ξενόπουλος (30’ Χριστογεώργος), Τζαβίδας Σ., Τουρκοχωρίτης, Βέλεθ (30’ Τζαβίδας Μ.), Ρόμπι, Ηλιάδης, Σαβιέρ, Αθανασακόπουλος, Κόκε, Ιωαννίδης, Ενγκαμποκοτό.