Εκπληκτική εμφάνιση του Διούδη με τον ΌΦΗ

ΌΦΗ και Παναθηναϊκός ήρθαν ισόπαλοι 2-2 στο «Γεντί Κουλέ» για την Πέμπτη αγωνιστικής της Super League 1, με τον τερματοφύλακα του Τριφυλλιού, Σωκράτη Διούδη να κάνει την καλύτερη φετινή του εμφάνιση.

Ο Διούδης έκανε καίριες επεμβάσεις στο ματς με τους κρητικούς δείχνοντας για ποιο λόγο βρίσκεται κάτω από τα δοκάρια του Παναθηναϊκού. Στο πρώτο γκολ που δέχτηκε ο Παναθηναϊκός αρχικά απέκρουσε το μακρινό σουτ του Στάικου, όμως στην επαναφορά δεν μπόρεσε να αποτρέψει το σουτ  του Στάρτζεον.

Παρόλα αυτά την επέμβαση ίσως της αγωνιστικής την έκανε στη φάση του 60ου λεπτού, εκεί όπου απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Κοροβέση. Μάλιστα δύο λεπτά αργότερα σε παρόμοια φάση είπε «όχι» και στην κεφαλιά του Σαρδινέρο.