Έκλεισε τα μάτια σε πέναλτι ο Σιδηρόπουλος

Τα μάτια σε σε καταφανέστατη περίπτωση πέναλτι έκλεισε ο Τάσος Σιδηρόπουλος στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού κόντρα στον Αστέρα στην Τρίπολη. Ο Έλληνας διαιτητής δεν καταλόγισε την άσπρη βούλα σε μαρκάρισμα του Γιάννη Κώτσιρα στον Καρλίτος μέσα στην περιοχή, με το σκορ να βρίσκεται στο 0-0.

Πιο συγκεκριμένα ο Ισπανός επιθετικός δέχτηκε ανατράπηκε από τον παίκτη των Αρκάδων λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, με τον Σιδηρόπουλο να δείχνει “παίζεται” και διαιτητή του VAR να μην βλέπει επίσης την οφθαλμοφανή παράβαση του Έλληνα μπακ του Αστέρα.

Όλα αυτά με το σκορ στο 0-0, χωρίς φυσικά κανείς να ξέρει τον τρόπο με τον οποίο θα κυλούσε το παιχνίδι αν ο Παναθηναϊκός είχε την ευκαιρία να βρει τον “δρόμο” για τα δίχτυα με στην εκκίνηση του δεύτερου μέρους.